שיימינג לגופו של איש ציבור

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל דני דנון וחברת הכנסת מירב בן ארי גילו השבוע את הפייסבוק. אם נרצה להיות מדוייקים נציין שהשר דנון גילה אותו שוב, זאת לאחר שני דפי הסאטירה שנפתחו על שמו: פוסטים אפשריים של דני דנון ודני דנון שר החלל, כבר עשו לו היכרות עם האפשרויות הבלתי מוגבלות של הרשת החברתית. שני הדפים האלו לעגניים ואפשר להאשים אותם בהתנשאות, אבל התרומה של דני דנון לחיזוק התדמית השלילית הזו היתה כל כך גדולה השבוע, שזה היה הפוסט בדף המחתרתי פוסטים אפשריים…:

אם זהבה גלאון העניקה לנו לפני מספר שבועות את כוחו החיובי של פוסט אחד, הגיע דני דנון ושבר את הרשת לכיוון השני. הח“כ, שעשה קריירה כגרסה הגברית של מירי רגב והפך לשר המדע, הטכנולוגיה והחלל הצליח להצדיק לרגע אחד את התדמית העילגת שהודבקה לו וזאת התוצאה: ”קורע: הסטטוס המוזר של דני דנון השתלט על פייסבוק“, נכתב בוואלה, ”שר החלל דני דנון שוב הפך לבדיחה הכי חמה בפייסבוק“, נכתב בגלובס, ”שוב: גל של 'ירידות' על דני דנון בפייסבוק“, נכתב באנשים ומחשבים, ”סוד הקסם החמקמק של הפסוט של דני דנון ששיחרר הלילה פקק יצירתי ברשת“, נכתב בחורים ברשת, ”שר המדע גילה את האייפון“, נכתב ב-Ynet, ”דנון טען שהאייפון הפך אותנו ליזמים, הגולשים יזמו הטרלה“, נכתב בנקסטר מבית Mako ורק באתר סרוגים ניסו לאתרג את השר וכתבו: ”פוסט תמים של דני דנון הפך למתקפת עלבונות כלפיו“.

דני דנון הוא כבר לא ח“כ טרי, הוא הגיע למקום תשיעי בפריימריז בליכוד ומשתדל להיות אופוזיציה לוחמת (וגם מתרפסת כשנוח לו) בפני ראש הממשלה. היום דנון הוא שר שפוגש מדענים, אנשי אקדמיה, תלמידים מצטיינים, בקיצור אנשים בעלי תובנה ולכן הדבר הנכון תקשורתית עבורו הוא למנן מאוד את ההתבטאויות הבלתי מוצלחות שלו, לפחות עד הפריימריז הבאים. קשה לומר שהפוסט הזה עזר.

הח“כית שמרגישה עייפה

עמוד הפייסבוק של חברת הכנסת מירב בן ארי מונה 1,967 חברים (מספר סמלי משהו) ועד כה הוא לא הצליח להמריא יותר מדי, לא בכמות הלייקים, לא בכמות התגובות וללא בכמות השיתופים. זה טבעי. מדובר בחברת כנסת חדשה שעדיין לא מצאה את אפיק הפעילות הציבורי שיפיק עבורה את הדיבידנד התקשורתי. עד כה היא בחרה להתבטא בנושאים שהם בתחום הבטוח: המשט, אפליה, עקבים באל על ושקיפות. אבל שום דבר מאלו לא הכין אותה לבום הגדול שהגיע בעקבות פרסום הפוסט הזה.

שיימינג בעל 335 תגובות של אוי אוי אוי, 102 שיתופים של התנערות ואינספור צילומי מסך של הפוסט שהגיעו כמעט לכל פינה ברשת וחבטו בחברת הכנסת על שאינה מבינה את תפקידה הציבורי וגרמו לה נזק תדמיתי לא מבוטל. עד כמה? קשה לאמוד אבל משבוע הבא מירב בן ארי יכולה לוותר על פרסום היומן שלה, כי דגל השקיפות כבר אינו רלוונטי עבורה.

הח“כית שמרגישה עייפה

להגנתה של חברת הכנסת, היא הבינה שהיא עשתה טעות והעלתה פוסט מתנצל, שמנסה להסביר. אבל כנראה שבקרבתה של מירב לא קוראים את “המשבריסט”, אחרת היא היתה יכולה לראות בפוסטים קודמים שתגובה לא טובה רק מחריפה את הנזק. הטעות בתגובה התחלקה לשניים:

  • אם קודם צירפת תיאור אימוג'י של עייפות (מהציבור!!!) ראוי שתצרפי אחד אחר שידגיש את הפרספקטיבה שלך בעקבות הביקורת שקיבלת.
  • אם את רוצה להתנצל זה בסדר, אם את רוצה רוצה לעשות סדר, זה גם בסדר, אבל אחד הדברים שלא עושים ברשת חברתית זה לקבוע מותר ואסור לאחרים. זה לא עובד, אין לך יכולת לשלוט בזה וזה רק מדגיש את הניתוק שלך מהציבור, עליו הכרזת בסאבטקסט של הפוסט הקודם.

וכמו בשיר המכולת של כוורת, המצב נהיה באמת יותר גרוע. אם היא לא תסיר את הפוסטים תוכלו לקרוא את התגובות בדף שלה. אם היא תסיר, תוכלו לקרוא אותן בסוף הפוסט הזה.

0 0 votes
Article Rating

אולי יעניין אותך גם

כתבו לי

הרשמה לעדכונים על תגובות
התראה של
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x