בשנים האחרונות השיימינג הפך להיות חלק בלתי נפרד מהשיח שלנו. אנחנו אפילו לא יודעים לומר מתי אנחנו מביישים, אנחנו פשוט עושים את זה. מביישים בשיח צרכני, מביישים בשיח פוליטי, מביישים בשיח תרבותי ומביישים בשיח יומיומי – האמת היא שאנחנו חיים במציאות של שיימינג.

היוזמה לקיים יום מודעות לשיימינג נועדה כדי שנוכל כחברה לנסות להבין איך לחיות במציאות של שיימינג, נועדה כדי שנבין מה עלינו לעשות כדי לצמצם את המרכיבים השליליים של מציאות זו ובעיקר כדי למנוע את המקרה הבא שבו מישהו ייפגע כתוצאה מהשיח הזה.

מתי זה קורה?

ב-23.5.2019 נציין את יום המודעות לשיימינג. למה בתאריך הזה? כי ב-23.5.2015, לפני ארבע שנים, מנהל לשכת האוכלוסין בתל אביב, אריאל רוניס ז“ל, שם קץ לחייו בעקבות פוסט שיימינג שנכתב נגדו ברשת. זאת היתה התוצאה החריגה והטראגית ביותר לאירוע שיימינג בישראל וכחברה, חשוב לנו שזה גם יהיה המקרה ההאחרון.

מה עושים ביום המודעות לשיימינג?

ביום חמישי, 23.5, ייערכו 2 אירועים:

  1. כנס מקצועי שיעסוק בשאלת האחריות של מעסיק על העובדים שלו ברשת
  2. הרצאה פתוחה לקהל הרחב בפאב ה-Queen B בתל אביב. ניתן להגיע לשני האירועים.
האם יש למעסיקים אחריות להגן על עובדים מפני שיימינג?

הרצאה של המשבריסט ופאנל מקצועי בהשתתפות עו”ד שירה להט, מנהלת תחום עובדים ושותפה בפירמת עורכי הדין יגאל ארנון; עו"ד יורם ליכטנשטיין מתמחה בדיני אינטרנט ורשתות חברתיותענת לב קונפורטס, דוברת אונ' בר אילן; עו"ס ענבל חרמוני, יו“ר איגוד העובדים הסוציאליים בישראל; מעיין סוויפט, סמנכ"ל משאבי אנוש, קבוצת TEFEN

מתי, איפה וכמה?:

יום חמישי, 23.5.2019 בין השעות 16:00-18:30, המועצה לישראל יפה, הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

לו"ז:

16:00 התכנסות

16:30 דברי פתיחה של משפחת רוניס וצביקה ונדר, מנכ"ל ובעלים של חברת MAKAM לאיתור שיימינג ברשת ונותנת החסות המרכזית לאירוע.

16:45 עובדים בחזית הרשת – הרצאה של אסף שמואלי, בלוג המשבריסט

17:15 פאנל מקצועי: האם מוטלת על מעסיק החובה להגן על העובדים שלו גם ברשת?

הרצאת ערב מה עושים עם השיימינג הזה?

החדשות הרעות הן שכולנו חשופים לשיימינג. החדשות הרעות עוד יותר הן שהשיימינג לא הולך לשום מקום. מה עושים עם השיימינג הזה? היא הרצאה של אסף שמואלי, בלוג המשבריסט, שתגרום לנו להבין שיימינג קצת אחרת ועל הדרך לקבל כמה עצות שיעזרו לנו להחליט איך להתמודד עם התופעה הכי מטרידה ברשת.

מתי איפה וכמה?: החל מ-19:00, פאב ה-Queen B, אבן גבירול 13 תל אביב, הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

איך משתתפים?

השאירו פרטים ונשריין לכם מקום. בהודעה יש לרשום את הפעילות שבה תרצו להשתתף. ניתן להשתתף בכנס או בהרצאה או בשניהם