בשנים האחרונות השיימינג הפך להיות חלק בלתי נפרד מהשיח שלנו. אנחנו אפילו לא יודעים לומר מתי אנחנו מביישים, אנחנו פשוט עושים את זה. מביישים בשיח צרכני, מביישים בשיח פוליטי, מביישים בשיח תרבותי ומביישים בשיח יומיומי – האמת היא שאנחנו חיים במציאות של שיימינג.

היה מצופה שאחרי ההתאבדות של מנהל לשכת האוכלוסין בתל אביב, אריאל רוניס ז"ל, מעסיקים יבינו את המגמה ויגבשו נהלים, תפישות וגישות כדי להתמודד עם שיימינג נגד עובדים ברשת. אבל זה לא קרה ומאז היו עוד אירועים חמורים, שלמרבה המזל לא הסתיימו באופן טראגי.

היוזמה לקיים במסגרת יום המודעות לשיימינג יום עיון שעוסק בעובדים תחת שיימינג, נועדה כדי שנוכל כחברה לנסות לשמוע גישות שונות ולהבין מה עלינו לעשות כדי לשמור על המשאב האנושי, לתחזק את המוטיבציה והמחוייבות שלו, כדי לחזק את מיתוג המעסיק שלו. וכן, גם ובעיקר כדי למנוע את המקרה הבא שבו מישהו ייפגע כתוצאה מהשיח הזה.

האם יש למעסיקים אחריות להגן על עובדים מפני שיימינג?

הרצאה של המשבריסט ופאנל מקצועי בהשתתפות עו”ד שירה להט, מנהלת תחום עובדים ושותפה בפירמת עורכי הדין יגאל ארנון; עו"ד יורם ליכטנשטיין מתמחה בדיני אינטרנט ורשתות חברתיותענת לב קונפורטס, דוברת אונ' בר אילן; עו"ס ענבל חרמוני, יו“ר איגוד העובדים הסוציאליים בישראל; מעיין סוויפט, סמנכ"ל משאבי אנוש, קבוצת TEFEN

מתי, איפה וכמה?: יום חמישי, 23.5.2019 בין השעות 16:00-18:30, המועצה לישראל יפה, הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

לו"ז:

16:00 התכנסות

16:30 דברי פתיחה של משפחת רוניס ומר צביקה ונדר, בעלים ומנכ"ל של חברת מכ"מ העוסקת בניטור שיימינג ברשת.

16:45 עובדים בחזית הרשת – הרצאה של אסף שמואלי, בלוג המשבריסט

17:15 פאנל מקצועי: האם מוטלת על מעסיק החובה להגן על העובדים שלו גם ברשת?

*האירוע הסתיים

יום המודעות לשיימינג

ב-23.5.2019 נציין את יום המודעות לשיימינג. למה בתאריך הזה? כי ב-23.5.2015, לפני ארבע שנים, מנהל לשכת האוכלוסין בתל אביב, אריאל רוניס ז“ל, שם קץ לחייו בעקבות פוסט שיימינג שנכתב נגדו ברשת. זאת היתה התוצאה החריגה והטראגית ביותר לאירוע שיימינג בישראל וכחברה, חשוב לנו שזה גם יהיה המקרה ההאחרון.

מה עושים ביום המודעות לשיימינג?

ביום חמישי, 23.5, ייערכו 2 אירועים:

  1. כנס מקצועי שיעסוק בשאלת האחריות של מעסיק על העובדים שלו ברשת.
  2. שיימינג על הבר: הרצאה פתוחה לקהל הרחב בפאב ה-Queen B בתל אביב. 

הפעילות ביום המודעות לשיימינג הן בחסות חברת MAKAM לניטור ברשת